Odkryj możliwości inteligentnego domu

Sterowanie oświetleniem

Sterowanie oświetleniem to jedna z podstawowych możliwości inteligentnego domu, a jednocześnie funkcjonalność, która całkowicie zmienia zarządzanie mieszkaniem. Mamy do dyspozycji cały przekrój automatyki: ściemnianie oświetlenia, tworzenie scen, utrzymanie stałego natężenia światła, centralne OFF, symulowanie obecności oraz oczywiście zdalne sterowanie. Kontrola oświetlenia świetnie współgra z innymi zdalnie sterowanymi urządzeniami. Możemy automatycznie zapalić światło przy jednoczesnym opuszczeniu rolet lub przygasić je podczas oglądania telewizji.

Sterowanie bramą wjazdową

Sterowanie bramą wjazdową to nie tylko kontrola ale również bezpieczeństwo. W każdej chwili sprawdzisz czy ktoś właśnie nie otwiera bramy aby wtargnąć do Twojego domu. Jeszcze lepszy efekt da zintegrowanie sterowania z systemem alarmowym oraz domofonem. Dzięki temu łatwo wpuścisz gości czy kuriera, nawet wtedy gdy nie ma Cię jeszcze w domu.

Sterowanie roletami i żaluzjami

Automatyczne sterowanie roletami pozwoli chronić pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem i utrzymać stały poziom natężenia światła. Podczas mrozów opuszczenie rolet znacząco ograniczy straty ciepła. Centralne sterowanie roletami ma również wpływ na bezpieczeństwo. W przypadku alarmu rolety opuszczą się w celu utrudnienia włamywaczom dostania się do mieszkania, natomiast w przypadku wykrycia pożaru rolety podniosą się ułatwiając domownikom ewakuację.

Elektryczne zamki do drzwi

Koniec z chowaniem kluczy pod wycieraczkę! Decyduj komu i na jak długo dajesz dostęp do drzwi. Dzięki indywidualnym identyfikatorom dostępu będziesz mógł sprawdzić również o jakiej porze ktoś wchodził lub wychodził z domu. Dla zapominalskich idealnym rozwiązaniem okaże się funkcja automatycznego zamykania drzwi. Jeśli wyjdziesz z domu, a czujniki obecności nie wykryją nikogo w środku, drzwi automatycznie zostaną zabezpieczone.

Elektryczne karnisze

Karnisze elektryczne są obecnie coraz częściej wykorzystywane w dekoracjach okien. Największą satysfakcję daje sterowanie głosowe, lub zmiana pozycji zasłon za pomocą dyskretnego pilota. Dodatkowo system Touch Motion (ruch przez dotyk) pozwala otwierać lub zamykać zasłony poprzez lekkie szarpnięcie za tkaninę.

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED ma znaczący wpływ na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Sprawdza się szczególnie w nocy. Gdy system wykryje naszą obecność zapali oświetlenie LED zamiast standardowego. W dzień delikatne podświetlenie sufitu doda szyku i elegancji, a możliwość sterowania barwą i natężeniem światła oraz synchronizacja z muzyką pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, chęci do pracy i wypoczynek.

Zdalne sterowanie

Sterowanie domem poprzez aplikację na telefonie stało się dzisiaj powszechnym rozwiązaniem. Dzięki integracji urządzeń różnych producentów dostajemy jeden spójny interfejs w postaci aplikacji na smartfony czy tablety, pozwalającej w intuicyjny sposób zarządzać wszystkimi funkcjami z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja pozwoli także na monitorowanie mieszkania dzięki wideo z kamer i otrzymywanie alertów np. o zalaniu czy naruszeniu systemu alarmowego.

Sterowanie głosowe

Jak to działa? Wystarczy wchodząc do pokoju powiedzieć “włącz światło” a od razu zrobi się jasno. Podobnie z włączeniem muzyki, ogrzewania, czy nawet zrobieniem kawy przez Twój ekspres. Oferujemy integrację w dwoma wiodącymi na rynku rozwiązaniami Google Home Assistant oraz Amazon Alexa.

Inteligentny ogród

Utrzymanie ogrodu w dobrej kondycji to niełatwe zadanie. Z pomocą przychodzi system automatycznego nawadniania, który w nowoczesnym domu bazuje na rozległej sieci czujników. Dzięki temu podlewanie będzie dostosowane do opadów, prognozy pogody, wilgotności gleby, temperatury, nasłonecznienia, a nawet zróżnicowania terenu w ogrodzie. Dla leniuchów idealnym rozwiązaniem okaże się też niewielkich rozmiarów kosiarka, która sama skosi trawę, ominie przeszkody i wróci do swojej stacji dokującej.

Symulacja obecności

Nie warto ujawniać, że nie ma nas przez dłuższy czas w domu. Prostą, a jednocześnie skuteczną i niewymagającą dodatkowych środków ochroną w inteligentnym domu jest funkcja symulowania obecności. Główną rolę odegrają tu oświetlenie i rolety. Losowe włączanie światła w pojedynczych pokojach wygląda naturalnie i wprowadza wrażenie, że w środku cały czas ktoś przebywa. Dobrym rozwiązaniem będzie też włączanie telewizora lub użycie jednego z dostępnych na rynku urządzeń do jego symulacji.

Monitoring domu

Zakup monitoringu to dziś znacznie mniejszy wydatek niż Ci się wydaje. Dostępne są zarówno rozwiązania przewodowe, bezprzewodowe, jak i mieszane. Dzięki temu nie ma potrzeby kucia ścian, jeśli jest to problematyczne. Kamery sprawdzą się nie tylko jako odstraszacz na złodziei ale również do obserwowania domu w czasie rzeczywistym. Dzięki temu sprawdzisz czy dzieci bezpiecznie wróciły ze szkoły lub czy pies nie wywraca domu do góry nogami.

Panele dotykowe i przyciski wielofunkcyjne

Inteligentny dom to nie tylko automatyka, to również niesamowity design na który wpływają nowoczesne włączniki, panele dotykowe, wizualizacje w aplikacjach i niecodzienne sposoby sterowania, jak np. rozpoznawanie gestów czy mowy. Projektanci systemów starają się by ich urządzenia były eleganckie, intuicyjne i funkcjonalne. Ograniczenie ilości funkcji kryjących się pod jednym przyciskiem daje już tylko Twoja wyobraźnia i możliwość zapamiętania konfiguracji.

Czujnik ruchu

Czujnik ruchu to jeden z najczęściej montowanych sensorów inteligentnego domu i podstawa systemu alarmowego. Na podstawie informacji, jakie przesyła on do systemu uruchamiane są inne urządzenia. Często jest on zintegrowany z detektorem wstrząsów, czujnikiem natężenia światła i pomiarem temperatury, aby nie rzucając się w oczy oferować maksymalną funkcjonalność systemu.

Czujnik tlenku węgla

Zadbaj o bezpieczeństwo domowników, chroniąc ich również przed niewidzialnymi zagrożeniami. Czujnik czadu jest obowiązkowym elementem każdego pomieszczenia, w którym znajduje się kominek, piec, lampa naftowa, gazowy podgrzewacz wody lub kuchenka. Czujnik CO w inteligentnym domu nie tylko błyskawicznie włączy alarm przy stężeniu tlenku węgla zagrażającemu życiu ale również poinformuje Cię o podwyższonym stężeniu, które negatywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie.

Stare urządzenia

Zaoferuj drugie życie swoim urządzeniom! Dzięki niewielkich rozmiarów, nowoczesnym modułom podłączysz do ekosystemu inteligentnego domu również stare urządzenia, które nie pozwalają na bezpośrednią integrację. Rozwiązanie takie sprawdzi się w przypadku sprzętu Hi-Fi, systemu ogrzewania, bramie garażowej i wszystkich problemach instalacyjnych, gdzie dotychczas konieczna była kosztowna wymiana sprzętu lub rezygnacja z integracji.

Inteligentne gniazdka, pomiar zużycia prądu

Smart plug, czyli inteligentne gniazdka to w najprostszym ujęciu zdalnie sterowane włączniki urządzeń elektrycznych. Tak prosty gadżet, który nie wymaga właściwie żadnej instalacji, pozwala kontrolować urządzenia, a przy tym monitorować zużycie energii elektrycznej na nich.

Sygnalizacja włamania i napadu, integracja z systemem alarmowym

System inteligentnego domu to mnóstwo czujników, które można wykorzystać nie tylko do zarządzania mieszkaniem ale również do jego ochrony. Możliwość przepływu informacji między systemem automatyki i alarmowym zwiększa możliwości każdego z nich. Czujki PIR i kontaktrony mogą jednocześnie odpowiadać za funkcje sterujące i alarmujące. Oświetlenie może służyć do sygnalizacji włamania. Za to syrena systemu alarmowego posłuży do powiadomienia o awariach i krytycznych sytuacjach, jak np. wysokie stężenie tlenku węgla. Uzbrojenie alarmu może odbywać się za pomocą tego samego panelu dotykowego na ścianie, który służy również do np. sterowania oświetleniem i roletami. Dzięki temu obsługa jest bardziej intuicyjna a koszt instalacji mniejszy.

Sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją

Zadbaj o komfort dzięki stałej kontroli temperatury w swoim domu. Ustawiaj harmonogramy i wybierz optymalną temperaturę dla każdego z pomieszczeń. Inteligentne sterowanie pozwoli znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie. Zadba o to system, który dostosuje termostaty do utrzymania stałej temperatury, wyłączy ogrzewanie podczas otwarcia okna, a na Twoje życzenie zwiększy temperaturę gdy będziesz tego potrzebował.

Pomieszczenia audiowizualne

Pomyśl, ile rzeczy musisz zrobić gdy chcesz obejrzeć swój ulubiony film lub zrelaksować się przy muzyce? W inteligentnym domu wystarczy wcisnąć jeden przycisk. Projektor włączy się, rolety opuszczą, a światło przygaśnie. Muzyka będzie “przemieszczać się” razem z Tobą między pomieszczeniami, idealnie wpasowując się w akustykę pomieszczeń. Dziel mieszkanie na strefy i dobierz odpowiadający Ci poziom dźwięku i jego źródło w każdej ze stref.

Inteligentny dom to pojęcie ogólne i rozległe. My postaramy się, aby po prostu spełniał Twoje oczekiwania. W końcu chodzi przede wszystkim o większy komfort i wygodę użytkowania codziennych rzeczy. Dobierzemy system, który najbardziej pasuje do Twoich preferencji i konstrukcji budynku. Niezależnie czy mieszkasz w mieszkaniu z gotową już instalacją elektryczną, a do tego dopuszczasz możliwość szybkiej przeprowadzki, czy też budujesz dopiero dom, stworzymy projekt instalacji systemu, który zapewni Ci bezpieczeństwo, oszczędności i pełną kontrolę.